Annlaug Jacobsens legat

Legatet kan innvilge støtte til internasjonalt faglig arbeid på områdene ernæring, helse og andre fagområder innenfor «Home Economics».

Utlysning av legatmidler

Annlaug Jacobsens legat til fremme av internasjonalt arbeid kommer de neste årene til å lyse ut midler til ulike arrangementer. Frister for å søke om midler oppdateres etterhvert. 

Aktuell utlysning: IFHE årlig europeisk møte og tematisk konferanse 2026 i Finland

Annlaug Jacobsens legat lyser ut midler til deltakelse på IFHE European Conference Joensuu 5. og 6. oktober 2026 (uef.fi). Søknadsfristen er 11. mai 2026. 

Kommende utlysninger

Om Annlaug Jacobsens legat

Legatet har som formål å fremme internasjonalt faglig arbeid på området ernæring, helse og andre fagområder innenfor «Home Economics» som den internasjonale organisasjonen IFHE er opptatt av.

Studenter, lærere og andre relevante kandidater innenfor fagområdet kan søke om økonomisk bidrag til deltagelse og eventuelt innlegg på konferansen.

Om Annlaug Jacobsen

Annlaug Jacobsen var utdannet som husstellærer og jobbet som lektor ved Statens lærerskole i husstell, nå OsloMet – storbyuniversitet, Institutt for yrkesfaglærerutdanning.

Som del av sine arbeidsoppgaver ved skolen var hun engasjert i internasjonal faglig virksomhet. Hun var medlem av Internasjonal Federation for Home Economics (IFHE) (ifhe.org). Hun ledet også i Rådgivende utvalg for internasjonalt arbeid ved skolen, og møtte som utsending til IFHEs verdenskongresser og "councils".

Kontakt

Laster inn ...